Зуби починають рости всередині ясен вже в перші місяці життя малюка. В середньому, перший зуб з'являється у дитини близько шести місяців, іноді пізніше або раніше на кілька місяців. Першими з'являються нижні передні різці, потім верхні, хоча не завжди. До року у більшості дітей вже є вісім зубів.

Сам процес прорізування зубів, який доставляє дитині біль і дискомфорт може зайняти кілька тижнів. Хоча і в цьому все індивідуально. У деяких дітей больові відчуття, і відповідна реакція на них, займають 2-3 дні, коли зуб прорізується крізь ясна, а весь інший час вони бадьорі і спокійні.

Симптоми прорізування зубів:
-Неспокійна поведінка, капризи, плач
-Відсутність апетиту - дитина неохоче і менше звичайного їсть;
-Запалення і набухання ясен;
-Рясне виділення слини;
-Підвищення температури до 37,5 і вище; 
-Розлад шлунково-кишкового тракту: діарея або закреп. 
Головне стежити за тривалістю такого стану, щоб не сталося зневоднення організму.Також під час прорізування зубів може з'явитися нежить і кашель.

Іноді важко визначити самостійно - це зуби у малюка прорізуються або він підхопив ГРВІ, а може, це взагалі неврологічні проблеми, тому варто проконсультуватися з педіатром.

Як допомогти дитині, якщо у неї ріжуться зуби? 
Полегшити прорізування зубів може масаж ясен - головне робити його дуже акуратно, щоб не травмувати ясна.
Якщо дитина тягне все до рота, можна дати погризти спеціальні силіконові прорізувач, так вона трохи відволічеться від болю.
В цілому, прорізування зубів - природний процес, який потрібно просто пережити.Також в цей період важливо відволікати малюка від болю - носити на руках, гратися з ним і проявляти максимальні терпіння і турботу.